Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Deska sedesowa – zwykła czy wolnoopadająca?Deska sedesowa – Jeśli jeszcze nie wymieniłeś zwykłej na deskę sedesową wolno opadającą, będziesz chciał przeczytać o kilku powodach, dla których mogą one ułatwić życie w łazience (nie wspominając o oczywistych zaletach – są gładsze i cichsze).

Wolno opadająca deska sedesowa jest zasadniczo taka, która zamyka się sama, gdy tylko zaczniesz ją pchać w dół. Grawitacja kontroluje go, ale specjalne, naprężone zawiasy kontrolują grawitację. Jest bardzo cicha. Zaprojektowane ze specjalnymi zawiasami desek klozetowych, deski te opuszczają się bardzo wolno i nie wydają praktycznie żadnego dźwięku, gdy znajdą się w pozycji zamkniętej.

5 powodów, dla których warto zamontować deskę wolnoopadającą

Koniec trzaskania!

Korzyści płynące z powolnego zamykania deski klozetowej są liczne. Największą z nich jest oczywiście to, że nigdy więcej trzaskania!

Nie tylko łagodzi to niepokój, ale także pomaga tym, którzy mogą spać, np. w środku nocy.

Deska sedesowa wolnoopadająca wc sedesowa uniwersalna.
Deska sedesowa wolnoopadająca wc sedesowa uniwersalna.

Bezpieczniej z małymi dziećmi w pobliżu

Dodatkowo deska sedesowa, która nie może się zatrzasnąć, jest bezpieczniejsza. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci z malutkimi rękami i palcami.

Deska sedesowa – większy porządek

Powoli zamykane deski klozetowe są również bardziej higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że siedzisko jest nieco mniej dotykowe. Oznacza to, że mniej “zabrudzonych” rąk chwytających pokrywę, ale co lepsze, wiele modeli jest dostarczanych z wyjmowanymi zawiasami sedesu. Czasami określane jako “podnoszone” zawiasy sedesu, konstrukcja ta pozwala na łatwiejsze czyszczenie wokół obszaru zawiasów sedesu. Wszyscy wiemy, jak trudne to jest!

Pomaga zamknąć pokrywy toalety

Wierzcie lub nie, konsumenci mówią, że członkowie rodziny są bardziej skłonni do faktycznego zamknięcia pokrywy po zainstalowaniu powolnego zamknięcia deski klozetowej. Może dlatego, że jest to po prostu łatwiejsze i wygodniejsze? Jest to rzeczywiście mniej pracy.

A może dlatego, że jest to po prostu tak fajna koncepcja. Każdy, kto od lat zajmuje się standardowymi deskami sedesowymi, uwielbia nowatorstwo powolnego zamykania fotelika. Sam jeden czynnik może po prostu zakończyć wiele sporów małżeńskich!

Deska sedesowa wolnoopadająca – wygodniejsza!

Co więcej, zawiasy nie są zwykłym zawiasem deski klozetowej, poza możliwością powolnego zamykania deski klozetowej. Większość z tych produktów jest zbudowana nieco lepiej niż przeciętna deska klozetowa. Innymi słowy, zawiasy są wyższej jakości, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i wytrzymają dłużej. Uzyskaj wysokiej jakości model i możesz go używać przez wiele lat.

Zawiasy deski klozetowej są tak skonstruowane, aby się nie poluzowały, nawet po dokręceniu – jest to pewny znak niskiej jakości deski klozetowej; zawiasy, które sprawiają, że deska się przesuwa. Brzmi znajomo?

deska sedesowa wolnoopadajaca uniwersalna twarda.
deska sedesowa wolnoopadajaca uniwersalna twarda.

Problemy z deską wolno opadającą

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń mechanicznych, które są regularnie używane, części mogą ulec zużyciu, zabrudzeniu lub nawet pęknięciu.

Niektóre częste skargi dotyczące wadliwych lub starzejących się desek sedesowych to m.in:

  1. Luźne zawiasy, które sprawiają, że deska przesuwa się na boki.
  2. Złamane zawiasy, które powodują, że deska mocno opada.
  3. Pęknięte deski z powodu zbyt dużego nacisku.
  4. Zabarwione powierzchnie, których nie można wyczyścić.
  5. Złe zapachy, które zdają się pochodzić z okolic siedzenia.

Deska sedesowa – jak naprawić?

Szczerze mówiąc, wszystkie powyższe problemy nie ograniczają się do powolnego zamykania miejsc. Faktem jest, że te problemy można znaleźć również w przypadku standardowej deski sedesowej.

Ponieważ deska wolnoopadająca kosztuje więcej, oczywiście oczekujesz, że wytrzyma dłużej. W rzeczywistości, gdy się zepsuje, Twoje rozczarowanie prowadzi do tego, że chcesz naprawić wolnoopadająca deskę sedesową zamiast po prostu wymienić.

Deska sedesowa – podsumowanie

Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki. Posiadamy w swej ofercie wiele desek sedesowych wolnoopadających czy zwykłych w dobrych cenach. Może czas na zakup nowej miska wc? Przejdź do naszego sklepu internetowego, by przejrzeć asortyment! Zapraszamy również do pozostawienia komentarza na twitterze czy facebooku. Życzymy miłych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.