Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Toaleta – wskazówki dotyczące odpowiedniego wyboru!


Toaleta - wskazówki dotyczące odpowiedniego wyboru!

Toaleta – w artykule przedstawiamy wskazówki dotyczące najlepszego wyboru toalety. Wszyscy wiemy, iż toaleta wykonuje niewdzięczną pracę, ale odpowiednio dobrana z pewnością ułatwia życie. To jest fakt. Również faktem jest, iż poświęcenie trochę czasu na przejrzenie różnych dostępnych toalet może sprawić, że będziesz bardziej zadowolony z kupionej toalety. Jeśli nie masz pewności co do wybranej toalety – wskazówki z naszego artykułu będą pomocne.

Toaleta – wybór:

Toaleta – wybierz odpowiednią wysokość.

Toalety zwykle mają standardową wysokość (wysokość, do której prawdopodobnie się przyzwyczaiłeś) i wysokość komfortu, która jest trochę wyższa niż standardowa wysokość. Jeśli nie kupujesz toalety, z której często korzystają dzieci, toalety o wysokości komfortu są zazwyczaj najbardziej wygodne (stąd nazwa).

Rozważ oszczędzające wodę toalety i toalety z podwójnym spłukiwaniem.

Obecnie maksymalna ilość wody, jaką może wykorzystać toaleta podczas spłukiwania, wynosi od 6 do 9 litrów, ​​czyli znacznie mniej niż toalety w przeszłości, więc jeśli wymieniasz starą toaletę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że każda kupiona toaleta zużyje mniej wody. Jeśli jednak naprawdę chcesz zmniejszyć zużycie wody, rozważ zakup toalety specjalnie zaprojektowanej do oszczędzania wody lub toalety z podwójnym spłukiwaniem, która ma spłukiwanie o małej objętości w czasach, gdy wystarczy niewielka ilość wody.

Zestaw stelaż koło slim. Miska wc Cersanit delfi.
Zestaw stelaż KOŁO slim – miska wc CERSANIT DELFI.

Zdecyduj, czy chcesz mieć toaletę dwuczęściową czy jednoczęściową.

Dwuczęściowe toalety mają zbiorniki i miski, które są oddzielnymi częściami i są standardową toaletą używaną w większości domów. Toalety dwuczęściowe działają dobrze, a wiele osób jest z nich całkowicie zadowolonych. Jednak niektórzy ludzie wolą jednoczęściowe toalety, w których miska i zbiornik są połączone w jedną, jednolitą całość. Toalety jednoczęściowe są łatwiejsze do czyszczenia niż toalety dwuczęściowe, mają gładki profil i elegancki wygląd, który niektórzy wolą.

Wybierz kształt miski, który pasuje do Twojej łazienki.

Okrągłe miski działają dobrze w mniejszych łazienkach, ponieważ mają mały profil. Wydłużone miski mają kształt owalny i są dwa lub trzy cale dłuższe niż okrągłe miski. Niektórzy uważają, że wydłużone miski są wygodniejsze.

Zrozum różne mechanizmy spłukiwania.

Przez lata domy używały tylko jednego rodzaju toalety: toalety spłukiwanej grawitacyjnie. Te toalety wykorzystują ciężar wody, aby zapewnić moc spłukiwania. Mechanizm spłukiwania jest prosty, co oznacza, że ​​toalety te nie wymagają konserwacji. A toalety spłukiwane grawitacyjnie są w zupełności wystarczające dla wielu osób. Jednakże, gdy producenci toalet zaczęli szukać sposobów oszczędzania wody, opracowali nowe sposoby tworzenia mocy spłukiwania, co zaowocowało toaletami z systemem spłukiwania lub spłukiwania ciśnieniowego. Te toalety wykorzystują powietrze do zwiększenia ciśnienia płukania, co skutkuje mocniejszym, wydajniejszym spłukiwaniem.

Toaleta – podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny oraz wyczerpujący. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego wyposażenia łazienkowego. Zapraszamy również do pozostawienia komentarza na facebooku czy twitterze. Życzymy miłych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.