Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl
Szanowni Klienci, w dniach 12.07.2021 -26.07.2021 przebywamy na urlopie. Wszystkie złożone przez Państwa zamówienia zrealizujemy niezwłocznie po powrocie.

Kabina prysznicowa bez brodzika


kabina prysznicowa bez brodzika walk in

Kabina prysznicowa bez brodzika to modne i praktyczne rozwiązanie do małych i przestronnych łazienek. Kabiny prysznicowe można precyzyjnie dopasować do wymiarów i kształtu wnętrza. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych brodzików. Jeśli używamy gotowego akrylowego brodzika, musimy dopasować projekt do określonych pomiarów. Jeśli korzystamy z kabiny prysznicowej typu walk-in, nie musimy się tym martwić.

Wygodny w instalacji

Podłogowy brodzik wykończony płytkami można wykonać w tradycyjny sposób: najpierw należy usunąć powierzchnię podłogi, na której ma znajdować się kabina. Następnie należy wypełnić przestrzeń betonem i wykonać odpowiednie nachylenia w podłodze. Następnie powierzchnię należy zagruntować i uszczelnić za pomocą folii płynnej lub masy izolacyjnej. Zamontować odpływ punktowy lub odpływ liniowy. Ten ostatni ma większą powierzchnię tak zwanego odbioru wody i ma bardziej estetyczny i zdecydowanie bardziej nowoczesny wygląd. Przede wszystkim mogą to być modele proste lub kątowe do montażu w narożnikach, ze stalowymi osłonami. Mogą być również przystosowane do płytek, które mają być zainstalowane na nich. Ważnym aspektem jest to, że dzięki nowoczesnym odpływom w brodzikach na poziomie podłogi bardzo łatwo jest usunąć wszelkie zanieczyszczenia z syfonu.

Zastosowanie tej tradycyjnej metody bezprogowej produkcji brodzików nie jest już konieczne. Dostępne są gotowe platformy do brodzików. Są bardzo cienkie (nawet o grubości 40 mm) i już uformowały nachylenia, aby woda schodziła w pułapkę. Jak je złożyć? Kupujemy platformę z odpowiednim odpływem, punktowym lub liniowym. Wystarczy po prostu zainstalować je na podłodze i uszczelnić zaprawą i taśmą. Po zainstalowaniu odpływu liniowego płytki można układać na nim bezpośrednio po tym, bez konieczności wcześniejszego gruntowania i wprowadzania dodatkowej izolacji.

Kabina prysznicowa walk-in

Uderzające wykończenia – płytki w kabinie

Jakość wykończeń niewidocznych elementów jest najważniejszą sprawą ze względu na późniejszy komfort użytkowania i jej ochronę przed ewentualnymi wyciekami.

Równie ważne są wykończenia brodzika, jakość płytek ceramicznych, spoin, klejów i oczywiście rzemiosło glazurnika. Należy tutaj stosować elastyczne kleje do izolacji w postaci płynnych folii i mas oraz wodoodpornych połączeń. Umiejętności układania płytek są szczególnie widoczne w takich miejscach, jak przestrzenie łączące płytki i wpusty. W których płytki muszą być dokładnie wycięte i zainstalowane.

Szklane ściany

Kabiny typu walk-in są zbudowane ze szklanych ścian. Jeśli prysznic znajduje się w rogu łazienki, możemy wybrać opcję z jedną ścianą i całkowicie otwartym wejściem z drugiej strony. Innym rozwiązaniem są szklane zabezpieczenia po obu stronach i mniejsze wejście na jedno z nich. W dużych łazienkach kabiny prysznicowe mają wejścia po obu stronach, gdzie tylko jedna szklana ściana oddziela prysznic od reszty pomieszczenia, chroniąc go przed rozpryskującą się wodą.

Zalety kabiny prysznicowej bez brodzika:

  1. Wygodna kąpiel dzięki przestronności kabiny.
  2. Kształt kabin można dostosować do wymiarów łazienki.
  3. Ułatwia aranżację łazienki na górnym piętrze ze skośnymi sufitami lub nietypowymi pokojami.
  4. Łatwo wejść do kabin prysznicowych, co jest szczególnie ważne, jeśli używamy jest przez dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne.
  5. Płytki ceramiczne zainstalowane w kabinach są takie same jak w pozostałej części łazienki, co poprawia wrażenie estetyczne wnętrza i czyni go wizualnie większym.
  6. Jedna szklana ściana wystarcza, aby kabiny działały.
  7. Przede wszystkim jednak kabiny prysznicowe nadają łazience nowoczesny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.