Ozorków, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630

Jakie światło do łazienki? Krótki przewodnik zakupowy.


Jakie oświetlenie do łazienki?

Jakie światło do łazienki? Jeśli chodzi o przebudowę łazienki, oświetlenie jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Niezależnie od tego, czy przebudowujesz istniejącą łazienkę, czy remontujesz ją od podstaw, naturalne światło jest na wagę złota. Jeśli naturalne światło jest minimalne lub nie ma go w twojej łazience, będziesz chciał znaleźć oświetlenie, które pasuje do twojego stylu, budżetu i przestrzeni w łazience. Źle wykonane oświetlenie może powodować niepożądane cienie, odblaski i powodować nieprzyjemną atmosferę. Poznaj pomysły na oświetlenie łazienkowe i przygotuj się na stworzenie przyjaznej, dobrze oświetlonej i funkcjonalnej przestrzeni do kąpieli w domu.

Jakie światło do łazienki? Wybierz styl!

Zanim przejdziesz o krok dalej w badaniu opcji oświetlenia w łazience, musisz zdecydować się na preferowany styl oświetlenia. Jeśli dopasowujesz oświetlenie do motywu lub stylu reszty domu jest to dosyć prosty wybór. Niektóre opcje oświetlenia, takie jak klasyczne kinkiety ścienne, mogą działać w łazience w dowolnym stylu. Zwłaszcza, że ​​są teraz dostępne zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jeśli jesteś na płocie, styl przejściowy zapewnia idealną równowagę między tradycją a współczesnością.

Użyj światła dziennego jako modelu

Prawdziwy kolor naszej twarzy, ubrania, włosów i makijażu najlepiej oddaje się w świetle dziennym, więc jest to jakość światła, którą powinieneś próbować naśladować w swojej łazience. Można to osiągnąć, instalując oprawy oświetleniowe w łazience i używając żarówek, które oddają kolory odpowiednie dla pomieszczenia. Chociaż popularne są żarówki i diody LED, kompaktowe żarówki fluorescencyjne mogą być również dobrym wyborem. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej żarówki do rodzaju zwinności, którą chcesz osiągnąć, odwiedź specjalistę w swej okolicy.

Jakie światło do łazienki? Rozważ ściemniacze

Ściemniacze są twoim najlepszym przyjacielem, ponieważ dają absolutną kontrolę nad oświetleniem i nastrojem w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy chcesz odpocząć w wannie przy minimalnym oświetleniu, czy też zrobić makijaż przy ostrym oświetleniu, możesz osiągnąć jedno i drugie, używając ściemniaczy. Dodatkowy bonus: ściemniacze oszczędzają energię. Całkowite oszczędności zależą od stopnia przyciemnienia żarówki. Jedna żarówka przyciemniona zaledwie 10 procent wytrzyma dwa razy dłużej niż żarówka użyta przy pełnej jasności. Nowoczesne ściemniacze mogą współpracować z każdym rodzajem źródła światła.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Chociaż zwracanie uwagi na estetykę łazienki jest ważne, nie zmniejsza to znaczenia bezpieczeństwa. Nieprawidłowa kombinacja prądu i wody może być śmiertelna. Dlatego skonsultuj się z certyfikowanym elektrykiem, zanim podejmiesz najmniejszy projekt oświetlenia w łazience.

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zapraszamy do obejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki. Zachęcamy do przejścia na naszego facebooka, twittera czy pinteresta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.