Ozorków, 95-035 Łódzkie, Żwirki 30A
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 16.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl

10 wskazówek dotyczących bezpieczniejszej łazienki


bezpieczna lazienka bezpieczeństwo w łazience dla dzieci

Bezpieczna łazienka – prawdopodobnie nie zastanawiasz się nad potencjalnymi zagrożeniami związanymi z korzystaniem z łazienki podczas porannego prysznica lub mycia zębów. W rzeczywistości, bezpieczeństwo w łazience może nigdy nie przychodzić Ci do głowy. Jednakże, ryzyko zdrowotne i ryzyko urazów w tym często korzystanym miejscu może pojawić się tam, gdzie się najmniej spodziewasz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą uczynić łazienkę bezpieczniejszym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny:

Zmniejszyć liczbę dywanów łazienkowych.

Dekoracyjne dywany stanowią zagrożenie upadkiem. Unikaj umieszczania ozdobnych wykładzin podłogowych na płytkach w łazience, aby zmniejszyć ryzyko poślizgu, potknięć i innych urazów.

Kup matę antypoślizgową do wanny.

Antypoślizgowe wanny są zaprojektowane z rowkowanymi elementami, aby pomóc w zapobieganiu upadkom. Jeśli nie masz wanny antypoślizgowej, rozważ zastosowanie maty antypoślizgowej lub powłoki na wannę.

Zainwestuj w poręcze lub siedzisko do wanny lub prysznica.

Dodanie poręczy lub siedziska do wanny lub wolnostojącego prysznica pomoże zmniejszyć ryzyko upadku z łazienki. Szczególnie w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych członków rodziny. Może to również zapewnić bardziej komfortową kąpiel.

Wanna prostokątna akrylowa besco modern nogi 150.
Wanna prostokątna akrylowa Besco modern.

Zachowaj dobrze oświetloną przestrzeń łazienki.

Z tymi nocnymi przedsięwzięciami w łazience wiąże się duże ryzyko urazów. Dodatkowe oświetlenie, takie jak oświetlenie nocne w łazience lub w sąsiednich korytarzach, może pomóc zapobiec upadkom i urazom.

Bezpieczna łazienka – regularnie czyść łazienkę.

Zarazki są niewidocznymi zagrożeniami, które zawsze występują w Twojej łazience. Aby pomóc przeciwdziałać bakteriom w łazience, należy posiadać schemat utrzymywania czystości we wszystkich aspektach łazienki. Dotyczy to również miejsc, o których nie zawsze myślisz, że mogą się w nich znajdować zarazki łazienkowe, takie jak głowice prysznicowe, baterie i płytki ścienne.

Ułatwienie dostępu do artykułów toaletowych i innych elementów wyposażenia łazienki.

Czy kiedykolwiek stałeś kiedyś na palcach, aby sięgnąć po butelkę szamponu z górnej półki/ Możesz przygotować się na upadek. Umieść szampon, dozowniki na mydło i inne powszechnie używane przedmioty w miejscach, które są w zasięgu ręki każdego, kto ich używa.

Bezpieczna łazienka – przechowuj niebezpieczne przedmioty poza zasięgiem dzieci.

Zagrożenia dla ciekawskich dzieci są ogromne w łazience – od ostrych przedmiotów (maszynki do golenia, nożyczki i pęseta) po zagrożenia związane z zatruciem (leki na receptę i maści). Przechowuj te przedmioty w wyższych szafach lub szufladach, aby zmniejszyć ryzyko dostania się ich do ciekawskich rąk.

Bezpiecznie przechowywać środki czyszczące.

Podczas gdy czystość w łazience jest ważna, surowe środki chemiczne, takie jak środki czyszczące do łazienek, mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Nawet dla dorosłych w razie przypadkowego użycia. Najlepiej przechowywać je poza zamkniętym obszarem łazienki. Produkty te należy przechowywać nisko do podłoża w zabezpieczonej szafce, aby zapobiec wyciekom.

Bezpieczna łazienka – odłączyć urządzenia elektryczne.

Woda i energia elektryczna mogą być zabójczą kombinacją, a obie są używane w naszych łazienkach na co dzień. Upewnij się, że elektryczne maszynki do golenia, suszarki do włosów i inne urządzenia są odłączone od uziemionych gniazdek.

Utrzymuj śliskie podłogi i powierzchnie w stanie suchym.

Należy zachować ostrożność w odniesieniu do zagrożeń związanych z mokrą podłogą, zwłaszcza gdy nie zawsze można stwierdzić, że podłoga jest mokra. Powieś ręczniki w pobliżu kąpielisk i umieść stojaki na ręczniki do rąk w zasięgu ręki zlewu, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wody. Zakup ważonych zasłon prysznicowych może również utrzymać suchą podłogę, pomagając w utrzymaniu wody w wannie.

Bezpieczna łazienka – podsumowanie

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący. Zachęcamy do pozostawienia komentarza na facebooku bądź twitterze.

Zainteresowany kupnem wyposażenia łazienkowego? Przejdź do naszego sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.