Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Jaka moc grzejnika do łazienki? Sprawdź w ONYX


Jaka moc grzejnika do łazienki. Grzejnik w łazience. Jak odpowietrzyć grzejnik?

Jaka moc grzejnika do łazienki? Znalazłeś odpowiedni grzejnik do łazienki, który zaspokoi Twoje potrzeby – wydajne wytwarzanie ciepła i stylowy wygląd, który będzie świetnie wyglądał w Twoim domu. Pozostało jedynie określić jaka moc grzejnika łazienkowego będzie odpowiednia w pomieszczeniu. Przy pomocy naszego przewodnika dowiesz się co na prawdę oznaczają różne moce grzewcze dla Twojego pomieszczenia.

Jaka jest moc grzejników?

Moc grzejnika elektrycznego odnosi się do jego maksymalnej mocy elektrycznej. Z reguły grzejnik o większej mocy będzie w stanie wygenerować więcej ciepła, więc będzie odpowiedni do większych pomieszczeń. Jednak zależność pomiędzy mocą a efektywnym ogrzewaniem pomieszczenia nie zawsze jest prosta. Jednostki mocy przekładają się na jednostki ciepła tylko wtedy, gdy grzejnik jest efektywnym i skutecznym grzejnikiem. Nie można porównywać różnych produktów po prostu według ich mocy. Nie zalecamy więc obliczania mocy potrzebnej do ogrzania pomieszczenia, dopóki nie zdecydujesz, jakiego rodzaju ogrzewania używasz. Moc ta będzie zależała od wydajności grzejników.

Grzejniki przeznaczone do łazienki występują w najróżniejszych wariantach jeżeli chodzi o ich moc. Od 50 W do 800 W czy 900 W. Na potrzeby analizy przyjmijmy, że na 1 metr kwadratowy łazienki potrzeba około 120 W. Ostateczny dobór mocy jest zależny od paru parametrów takich jak wielkość pomieszczenia oraz do czego będzie grzejnik użytkowany. Ważna informacja jeżeli w łazience znajduję się okno należy przed ostatecznym montażem sprawdzić wszelakie uszczelki, gdyż może stanowić duży ubytek ciepła uciekającego na zewnątrz. Wszelakie nieszczelności będą wymagać większej mocy grzejnika.

Nie zaniżaj swojej mocy.

Jaka moc grzejnika do łazienki Możesz ulec pokusie zakupu mniejszych grzejników niż zaleca Twoja moc, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy – ale bądź ostrożny! Zbyt małe ogrzewanie zmusi Twoje grzejniki do cięższej i mniej wydajnej pracy w celu osiągnięcia wybranej przez Ciebie temperatury. Doprowadzi to do wyższych kosztów eksploatacji, a to z kolei będzie oznaczało, że nie będą one w stanie osiągnąć żądanej temperatury.

Grzejniki łazienkowe w Onyxlazienka.pl

Mamy nadzieję, iż artykuł był pomocny i wyczerpujący a ostatecznie pozwolił na dobór odpowiedniego grzejnika łazienkowego. Zachęcamy do przejrzenia ofert dostępnych na naszej witrynie internetowej z wieloma produktami wyposażenia łazienkowego jak i wyposażenia kuchennego. Zapraszamy również na facebook, twitter czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.