Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Listopadowa 9A/11
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Toaleta wisząca – Kompletny przewodnik


toaleta wisząca

Toaleta wisząca jest coraz powszechniejszym widokiem w łazienkach. Są one tak nazwane, ponieważ sama miska dosłownie zwisa ze ściany, pozostawiając miejsce pod spodem dla łatwego dostępu do czyszczenia.

Mają one szereg wyraźnych zalet w porównaniu z bardziej konwencjonalną toaletą, którą przyjrzymy się szczegółowo, ale podobnie jak w przypadku wszystkich najbardziej imponujących wyczynów architektury i designu, przed zakupem należy wziąć pod uwagę wiele czynników. .

Więc po pierwsze, dlaczego warto zakupić wiszącą toaletę?

Toaleta wisząca – łatwość w czyszczeniu

Być może najbardziej oczywistą zaletą toalety wiszącej naściennej jest fakt, że unosi się on kilka centymetrów nad podłogą. Pozwala to na łatwe czyszczenie wokół i pod nim. W przeciwieństwie do bardziej konwencjonalnych toalet, nie ma żadnych zakamarków, w których mógłby się uwięzić kurz i brud, brak szczeliwa trzymającego go na podłodze w celu odbarwienia w miarę upływu czasu i praktycznie nie ma trudno dostępnych miejsc.

Wiele toalet naściennych ma gładkie boki, które można łatwo wyczyścić, wiele toalet ma specjalną powłokę antybakteryjną ułatwiającą czyszczenie.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni

Toalety wiszące to świetna oszczędność miejsca. Bez widocznej spłuczki zajmują one znacznie mniej miejsca w łazience i można je umieścić bliżej mebli, kabin prysznicowych lub innych elementów łazienki.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę przestrzeń potrzebną do ukrycia ukrytej spłuczki i ramy, ale sprytne planowanie, użycie ścian słupkowych i najnowsze kompaktowe konstrukcje oznaczają, że toalety montowane na ścianie są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń.

I to nie tylko przestrzeń fizyczna, którą oszczędzają. Fakt, że nie siedzą na podłodze, stwarza wrażenie większej łazienki, z mniejszym bałaganem zajmującym powierzchnię.

Większość ludzi jest co najmniej zaintrygowana, jeśli nie jest pod wrażeniem toalety unoszącej się na ścianie. Są one z pewnością popularne, ale nie na tyle popularne, aby stały się normą w nowoczesnych łazienkach, dlatego stylowa toaleta naścienna w połączeniu z pięknym designem łazienki zawsze zachwyca.

Kiedy nasi klienci rozważają zainstalowanie toalety naściennej, istnieją trzy główne główne problemy: ile kosztują; jak mogę uzyskać dostęp do zbiornika, jeśli coś pójdzie nie tak; i czy utrzyma moją wagę (!). To są wszystkie bardzo ważne punkty i warto przyjrzeć się każdemu z nich po kolei.

Ile kosztuje toaleta wisząca?

Jeśli cofniemy się o jakieś 5 lat, toalety naścienne były bardzo drogie. W rzeczywistości łazienki w ogóle były droższe, ale ostatnio toalety wiszące naprawdę spadły, ponieważ wybór i dostępność gwałtownie wzrosły.

Obecnie stylowa toaleta wisząca może kosztować zaledwie 400- 500 złotych. Ukryta rama i spłuczka wymagane do podparcia toalety dodają kolejne 400 – 500 złotych, w zależności od tego, czy zdecydujesz się na przyzwoitą markę o dobrej jakości, czy coś więcej. Całkowity koszt rzeczywistych części jest nieco wyższy niż w standardowej toalecie sprzężonej z blatem, ale z pewnością nie jest poza zasięgiem tych, którzy chcą zainwestować w stylową łazienkę, z której mogą być dumni przez wiele lat.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę dodatkowych kosztów instalacji. Jeśli masz zamiar wybrać handlarza z całego świata lub zainstalować go samodzielnie, nieuchronnie napotkasz problemy. Jeśli poważnie myślisz o zawieszeniu na ścianie, upewnij się, że masz dobrego montera, który ma doświadczenie w instalowaniu tych toalet. To może być banał, ale dostajesz to, za co płacisz, a najtańszy koszt instalacji rzadko jest wart swojej ceny.

Jeśli całkowity koszt jest dla Ciebie zbyt wysoki, dlaczego nie rozważyć zastosowania toalety „od ściany do ściany”? Tworzą podobny, minimalistyczny styl, zajmują tak mało miejsca, ale nie wymagają ramy nośnej i dodatkowych kosztów instalacji, które mu towarzyszą.

Jak uzyskać dostęp do ukrytego zbiornika, jeśli coś pójdzie nie tak?

W pewnym momencie wszyscy mieliśmy problem z naszą toaletą. Zazwyczaj można podnieść pokrywę zbiornika i uzyskać dostęp do elementów wewnętrznych. Ale jak to zrobić z wiszącą toaletą? Czy musisz wyrwać swoje płytki, aby uzyskać dostęp?

Gdyby tak było, nie zawracalibyśmy sobie nawet głowy poleceniem ich. Dobrze zaprojektowana łazienka musi być łatwa w utrzymaniu. W tym miejscu wchodzi prostokątna płyta spłukująca. Płyty te po prostu podnoszą się i zapewniają cały dostęp do ukrytej spłuczki.

Toaleta wisząca utrzyma moją wagę?

Ludzie często pytają nas, jaką wagę bezpiecznie utrzyma toaleta na ścianie. Prawidłowo zamontowane połączenie ramy i toalety powinno wygodnie obsługiwać 200 kg lub więcej. Jeśli masz krępą budowę, nie zalecamy, abyś „mocno na nią spadał”, ale przez wszystkie nasze lata jako sprzedawca w łazience nigdy nie słyszeliśmy, że wieszana na ścianie toaleta odrywa się od ściany.

Jeśli zastanawiałeś się nad toaletą montowaną na ścianie, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zdecydować w jedną lub drugą stronę. Gotowy do rozpoczęcia zakupów? Znajdziesz tutaj naszą ofertę toalet naściennych, a ramy montażowe znajdują się tutaj.

Zachęcamy do sprawdzenia naszego facebooka bądź twittera oraz przejścia do naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.