Łazienka w stylu industrialnym: Trend retro, który ma duży wpływ na współczesny wystrój wnętrz

Łazienka w stylu industrialnym: Trend retro, który ma duży wpływ na współczesny wystrój wnętrz

Łazienka w stylu industrialnym – dekoracyjne trendy z przeszłości powracają do normy? W rzeczywistości, niektóre z tych stylów, które miały już swój złoty wiek w ubiegłym stuleciu, są teraz koniecznością. Jak to ma miejsce w przypadku stylu industrialnego. Trend ten pojawia się na nowo i wymyślony w XXI wieku, z uwzględnieniem wytycznych dotyczących współczesnego wzornictwa oraz najbardziej nowoczesnych i wysokiej jakości materiałów.

Styl industrialny: pochodzenie

Pochodzenie stylu industrialnego pochodzi z Nowego Jorku w latach 50-tych XX wieku. W tym czasie artyści i imigranci, którzy nie mieli wystarczającej siły nabywczej, szukali praktycznego rozwiązania dla życia w wielkim mieście poprzez renowację niektórych starych fabryk na obrzeżach. Jego znakiem rozpoznawczym były duże okna i otwarte przestrzenie, wysokie sufity i zużyte materiały, jakby pokazywały istotę samego budynku.

Innymi odniesieniami tego stylu, tak obecnego obecnie we współczesnej architekturze, jest szkoła w Chicago, ten typowy sposób budowania, który był stosowany w Chicago na początku XX wieku.

Łazienka w stylu industrialnym - przykład.

Łazienka w stylu industrialnym.

Przy projektowaniu nowoczesnej koncepcji aranżacji wnętrz zastosowano innowacyjne i wysokowydajne urządzenia. Jednak ta nowoczesność w wyposażeniu nie musi być sprzeczna ze stylem retro, takim jak przemysłowy. Który łączy estetykę i klasyczne wykończenia z zaawansowaną technologią.

W łazience styl industrialny ujawnia się poprzez wykwintny, elegancki i minimalistyczny wystrój wnętrza. Podejmuje zobowiązanie do pozornie nagich ścian, poprzez materiały takie jak cement, beton i starzejące się drewno. W wyposażeniu łazienek znajdują się zazwyczaj elementy zabytkowe, z metalicznymi i/lub naturalnymi wykończeniami. Proste i trzeźwe kompozycje, z przewagą bieli, czerni i szarości.

Wskazówki dotyczące odnowienia łazienki w stylu przemysłowym

Elegancja w stylu vintage

Obiekty z wdziękiem, o których można opowiadać o doświadczeniach, znacznie wzbogacają łazienki przemysłowe. Poprzez serię mocnych klasycznych stylów vintage, można osiągnąć wysoki efekt wyrafinowania, który przypomina nam starożytne luksusowe dekoracje. Historyczna wolnostojąca wanna, lustro z charakterem lub kilka kranów z pięknymi, czystymi liniami w chromowanym wykończeniu. Z pewnością może być tym charakterystycznym punktem i jednocześnie oryginalną dekoracją.

Drewno w łazience

Zimne tony i powściągliwa prosta dekoracja mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać jak zimne, ponure miejsce. To jest powód, dla którego dekoracja w stylu przemysłowym jest wyposażona w małe odcienie drewna. Pozornie nie impregnowane, ale ze wszystkimi niezbędnymi możliwościami adaptacyjnymi, których wymaga tak wymagająca przestrzeń jak łazienka. Dzięki temu wyposażeniu i innym elementom, takim jak skrzynie, kosze i drewniane ramy, możliwe jest zapewnienie przestrzeni łazienki z bardzo ciepłym, zabytkowym akcentem.

Uprzemysłowione pomieszczenie.

Wychodząc poza sam sprzęt łazienkowy, zaleca się stosowanie się do niektórych wytycznych dotyczących dekoracji. Dzięki czemu pokój jest najlepszy w przestrzeniach przemysłowych. Począwszy od ciepłego, trzeźwego oświetlenia z widocznym okablowaniem, do niektórych elementów poddanych recyklingowi i odrestaurowanych. Nie zapominając o drzwiach w wykończeniu z efektem antycznym lub kutych oknach i drzwiach z kraty.

Witamy w Nowym Jorku lat 50.

Łazienka w stylu industrialnym – podsumowanie!

Mamy nadzieję, iż przybliżyliśmy temat stylu industrialnego/przemysłowego. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażeniem łazienkowym! Zapraszamy również do pozostawienia komentarza na twitterze czy facebooku.

Close Menu
×
×

Koszyk