Ozorków, 95-035 Łódzkie, ul. Wyszyńskiego 4
Infolinia: 793 220 630 (Pon-Pt 9.00 - 15.00)
E-mail: biuro@onyxlazienka.pl (Pon-Pt 7.00 - 15.00)

Montaż kabiny prysznicowej. Jak zamontować kabinę prysznicową?


Montaż kabiny prysznicowej Montaż kabiny prysznicowej. Jak zamontować kabinę prysznicową?

Montaż kabiny prysznicowej. Jak zamontować kabinę prysznicową? Jeśli pozwala na to miejsce, osobna kabina prysznicowa może być wygodnym dodatkiem do łazienki, oferując o wiele szerszy wybór jak szybki prysznic lub długa relaksująca kąpiel w wannie.  Zainstalowanie kabiny prysznicowej wymaga pewnego poziomu umiejętności, ale jeśli jesteś pewny swoich umiejętności w zakresie majsterkowania, powinno to być stosunkowo proste. 

Zacznijmy od postaw – kabinę prysznicową musisz przymocować do brodzika, który jest niezbędny do zatrzymania wody przed jej odpłynięciem. Zanim zaczniemy musisz upewnić się, że odpływ drenażowy jest na miejscu. Sprawdzamy to dlatego, by odpływ usunął wodę oraz czy rury doprowadzające wodę są prawidłowo ustawione.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawnie zainstalować nową kabinę prysznicową:

W większości przypadków kabiny prysznicowe składają się z kwadratowego brodzika i dwóch ścian prysznicowych. Zwykle zamontowane w rogu łazienki. Podstawowe techniki są takie same, niezależnie od kształtu obudowy. Częstym problemem podczas instalacji kabiny prysznicowej jest brak wystarczającej ilości miejsca, aby rura odpływowa mogła popłynąć pod prysznicem.   Poręcznym sposobem na obejście tego jest zainstalowanie brodzika nieco powyżej poziomu podłogi, aby spełnić wymagania dotyczące drenażu.

Krok pierwszy – Zainstaluj brodzik 

Aby to zrobić, potrzebujesz następujących narzędzi: taśma miernicza, ołówek, układanka, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, wiadro, kielnia wskazująca lub miernicza, poziomica.

  1. Umieścimy brodzik w miejscu gdzie chcemy go zamontować, następnie narysujemy ołówkiem linię na podłodze, by na koniec zaznaczyć pozycję. Zdecydujmy gdzie zostanie zainstalowana rura drenażowa i wytnijmy małą część płyty, aby stworzyć miejsce. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy na zewnętrznej krawędzi tacy jest wystarczająca ilość miejsca na właz do rur. Dopasować ją do otworu i umieść go na listwie.

  2. Przymocuj odpływ do brodzika. Musimy dokładnie sprawdzić po każdej stronie otworu na odpady zamontowane są podkładki. Uszczelki, aby upewnić się, że otacza je wodoszczelne uszczelnienie. 

  3. Używając 4 części piasku budowlanego do 1 części cementu, w wiadrze wymieszaj zaprawę do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozłóż zaprawę w sekcjach na podłodze, na których ma zostać zamontowany brodzik.

  4. Ustaw brodzik w odpowiedniej pozycji, pozwalając jej spłynąć do zaprawy.  Użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy jest pozioma ze wszystkich stron. Być może trzeba będzie wyjąć tackę i wyregulować zaprawę pod nią, zanim będzie ona idealnie płaska.

  5. Ostatnim krokiem jest podłączenie syfonu do odpływu i połączenie go z rurą odpływową. 

Krok drugi – Zamontuj kabinę prysznicową.

W tym przypadku wykorzystujemy przykład kabiny z drzwiami na zawiasach, ponieważ jest to najczęstszy rodzaj drzwi prysznicowych. Istnieje jednak kilka innych rodzajów drzwi.

  1. Zestaw kabin prysznicowych powinien być wyposażony w specjalnie zaprojektowane profile aluminiowe, które przytrzymują sekcje obudowy do ściany. Będziesz musiał umieścić je w idealnie pionowej pozycji na narożnych krawędziach tacy przed przymocowaniem ich do ściany. Będą one dostarczane wraz z odpowiednimi łącznikami.

  2. Zdecyduj, gdzie mają być drzwi, a następnie weź bok kabiny, która ma zostać zamocowana, i włóż ją do odpowiedniego profilu. Następnie umieść sekcję otwierającą w drugim profilu i przytrzymaj każdy element na miejscu, aby połączyć w rogu. Jeśli masz pod ręką kogoś innego, zrobicie to nieco łatwiej.

  3. Następnym krokiem jest ustalenie pozycji.  Użyj wiertła, aby wykonać otwory pilotujące przez profile i przymocuj do ramy, używając wkrętów, aby utrzymać je na miejscu. Upewnij się, że używasz wierteł, aby otwory pilotażowe były mniejsze niż śruby.

  4. Przymocuj klamkę za pomocą śrubokręta.

  5. Ostatnim i bardzo ważnym etapem jest staranne wypełnienie wszystkich szczelin wokół wewnętrznych krawędzi i między wszystkimi złączami silikonowym uszczelniaczem, aby zapewnić, że kabina prysznicowa jest całkowicie wodoszczelna i nie ma ryzyka wycieków.  

Montaż kabiny prysznicowej. Jak zamontować kabinę prysznicową?

Mamy nadzieję, iż artykuł był dla was przydatny i odpowiedział na podstawowe pytanie jakie jest jak zamontować kabinę prysznicową w waszym domu. Co ważne, przy większości kabin prysznicowych dołączona jest instrukcja montażu do zestawu – warto zreflektować się nad instrukcją trochę dłużej. Powiem więcej zarówno brodzik, jak i kabinę prysznicową należy montować zawsze zgodnie z instrukcją. Zachęcamy do przejrzenia ofert naszego sklepu internetowego z pełnym wyposażenie łazienki. Zapraszamy również na facebooka, twittera czy pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.